Zotavení je

Pomáháme lidem s duševním onemocněním na jejich cestě zotavení.

Vzděláváme

Ve Škole zotavení vám nabízíme řadu bezplatných videí s různými tématy, která vám pomohou na vaší cestě k zotavení se z dané situace. Obsahy kurzů, workshopů a příběhů tvoříme společně. Na jejich tvorbě se podílí lidé s vlastní zkušeností se zotavováním, peeři (lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním) a odborníci jako sociální pracovníci, psychologové a psychoterapeuti z organizace Práh jižní Morava, z. ú. Spolupracujeme také s psychiatry a praktickými lékaři.

Konzultujeme

Máte v sobě spoustu otázek? Nevíte kterým videem začít? Nebo máte otázky týkající se přímo konkrétního kurzu? Nás se můžete zeptat na cokoliv a to i anonymně. Stačí jen kliknout v menu na Ptáte se. Máme dvacet let zkušeností s pomáháním lidem, kteří žijí s duševním onemocněním.

Spojujeme

Vzdělávat se s námi můžete i čistě online, ale fungujeme také v reálném světě. Ve Škole zotavení v Brně-Tuřanech se můžete seznámit s dalšími lidmi, kteří se rozhodli jít cestou zotavení. Chcete se s námi podělit o vlastní zkušenost? Můžete se zapojit jako lektor, napsat článek, či natočit video.

Řekli o nás

„Díky kurzům školy zotavení, jsem se naučila se mít více ráda a udělat změny ve svém životě, kterých jsem se hrozně bála. Jsem ráda, že jsem se mohla účastnit"
Marie, 43
„Díky škole zotavení jsem se naučil lépe vyjadřovat, začal jsem být více tolerantní nejen k ostatním ale hlavně k sobě. Díky kurzu self – management jsem si více věcí v sobě srovnal a dodalo mi to odvahu, že mě už nic nezlomí“
Michal, 30
„Od lidí ze Školy zotavení jsem se naučil, že principy Zotavení mají smysl pro každého, nejen pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním. Díky tomu je Škola zotavení unikátní - lidé z Prahu zde poskytují svoje znalosti všem bez rozdílu."
Andrej, 25
Vsuvka Škola zotavení

Zotavení je cesta.
Vykročte na ni co nejdříve

Ve Škole zotavení vám pomůžeme překonat překážky duševního onemocnění a žít kvalitní život s Vašimi blízkými. Poskytneme vám informace, dovednosti a podporu, kterou budete na této cestě potřebovat.